Zdjęcie znalezione na stronie Tarnow.p

Niektórzy z nas nie mają bladego pojęcia czym różnią się opony letnie od opon zimowych. szczególnie nie orientują się w takich można powiedzieć męskiej sprawie kobiety. Jednak warto takie informacje posiadać, gdyż wtedy możemy poszerzyć swoje informacje i akurat to będzie naszym dodatkowym tematem na który będziemy mogli się wypowiedzieć czy też zabrać głos. Podchodząc do tego tematu od strony bardziej technicznej należy zapoznać się przede wszystkim z tym jak opony są zbudowane. I tak, opony letnie różnią się oczywiście od opon zimowych, opony letnie zbudowane są ze specjalnej mieszanki , w skład takiej mieszanki wchodzi: syntetyczny kauczuk oraz sadza. Taka mieszanka dzięki swoim właściwością, które oczywiście są udowodnione poprzez różne badania daje znacznie lepszą przyczepność opony w temperaturze dodatniej. Natomiast jeśli temperatura spada o powiedzmy siedem stopni, taka letnia opona twardnieje, co wiąże się z tym, że opona letnia ma znacznie mniejszą przyczepność, a także elastyczność. W takim przypadku droga hamowania jest znacznie dłuższa.

Natomiast opony zimowe, zbudowane są z nieco innego materiału. W skład takiego materiału przeznaczonego dla opon zimowych wchodzi syntetyczny kauczuk, który posiada dodatek krzemu. Wtedy jeśli mamy taką oponę możemy mieć pewność, że w niskiej temperaturze nasza opona będzie posiadała wystarczającą elastyczność co wiąże się z lepszą przyczepnością naszego samochodu w czasie niskich temperatur. Kolejną ważną cechą jeśli chodzi o różnice w oponach letnich i oponach zimowych jest konstrukcja oraz budowa bieżnika.

Bieżnik, który znajduje się na oponie zimowej posiada szerokie rowki, oraz duże kostki. I właśnie dzięki takiej budowie opona zimowa może znacznie bardziej przystosować się do warunków jakie panują w czasie zimy, bieżnik odprowadza znacznie większą ilość wody, śniegu czy też błota pośniegowego. Każdy ze specjalistów apeluje że nie warto czekać z wymianą opon kiedy spadnie śnieg, należy być przygotowanym już wcześniej w momencie kiedy tylko zaobserwujemy spadek temperatury, nie ma co czekać na atak zim, nigdy nie wiadomo kiedy dokładnie on przyjdzie i zaskoczy kierowców i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *